Κυριακή, 21 Σεπτεμβρίου 2014 18:07

Τρίτη νίκη για Ρόμα και «ταγκό» με Γιουβέντους

Χέρι-χέρι με τη Γιουβέντους βαδίζει και στο ξεκίνημα του φετινού καμπιονάτο η Ρόμα, καθώς στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής νίκησε άνετα στο «Ολίμπικο» την Κάλιαρι με 2-0 διαμορφώνοντας το τελικό σκορ από το 13ο λεπτό.

Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία έκανε το «3Χ3», όπως και η «βέκια σινιόρα» χθες με τη νίκη στο «Σαν Σίρο» επί της Μίλαν (1-0), χάρις στα γκολ των Ματία Ντέστρο (10΄) και Αλεσάντρο Φλορέντσι (13΄).

Ο Κώστας Μανωλάς ήταν και πάλι βασικός στο κέντρο άμυνας των «τζαλορόσι», αντίθετα με τους Χοσέ Χολέμπας και Βασίλη Τοροσίδη που βρέθηκαν στον πάγκο και δεν χρησιμοποιήθηκαν.

Η Τζένοα πήρε πολύτιμο τρίποντο επί της Λάτσιο με 1-0 στο «Λουΐτζι Φεράρις» χάρις στο γκολ του Μαουρίτσιο Πινίγια στο 87΄ και ξέφυγε από την τελευταία θέση, ενώ Σασουόλο και Σαμπντόρια έμειναν στο 0-0.