Κυριακή, 03 Αυγούστου 2014 00:13

«Φιλική» ήττα του ΠΑΟΚ (0-2) από Νάπολι

Στο σημαντικότερο μέχρι σήμερα φιλικό αγώνα του ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 0-2 από τη Νάπολι, στο «Σαν Πάολο».

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά από την αρχή του για τον «Δικέφαλο», που είδε την εστία του να παραβιάζεται μόλις στο 3ο λεπτό καθώς από το λάθος του Μιγκέλ Βίτορ ο Χάμσικ βρήκε τον Καγεχόν κι αυτός πλάσαρε και άνοιξε το σκορ.

Η ελληνική ομάδα δυσκολευόταν στην οργάνωση και ανάπτυξη του παιχνιδιού της, ως εκ τούτου λοιπόν κατά το πρώτο ημίχρονο απείλησε μόνο με μια κεφαλιά του Αθανασιάδη στο 24΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 68΄ με τον Αλμπιόλ (απέκρουσε ο Γιακουμής) και είχαν δοκάρι στο 71΄ σε σουτ του Πάντεφ, ενώ ένα λεπτό νωρίτερα ο Κουλούρης είχε αστοχήσει από εξαιρετική θέση.

Στο 83΄ ο Κολόμπο απέκρουσε το σουτ του Μάρτενς και στη συνέχεια ο Αθανασιάδης αστόχησε, ενώ το σκορ έκλεισε στο 90΄ ο Ραντόσεβιτς, από μπαλιά του Τζεμαλί.