Κυριακή, 11 Μαΐου 2014 21:24

Γ΄ Εθνική: Νέα «χλωμή» νίκη της ΑΕΚ, 2-1 τον Περαμαϊκό

Χωρίς να ικανοποιήσει με την απόδοσή της, κάτι που συνέβη σε πάρα πολλά φετινά παιχνίδια της, η ΑΕΚ νίκησε εκτός έδρας τον Περαμαϊκό με 2-1 στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής στη Γ΄ Εθνική (6ος όμιλος).

Ανόρεχτη για ακόμη μία φορά φέτος, η Ένωση βρέθηκε να κυνηγά στο σκορ την πειραϊκή ομάδα, που προηγήθηκε με τον Χατζηγιαννάκο στο 21ο λεπτό. Το συγκρότημα του Τραϊανού Δέλλα βελτίωσε την απόδοσή του στην επανάληψη κι αφού αρχικά ισοφάρισε με εξαιρετικό σουτ του Πεταυράκη στο 68΄, πήρε τη νίκη με πέναλτι του Ράμα στο 83΄.