Σάββατο, 10 Μαΐου 2014 23:57

Κανένα πρόβλημα για Βιγιαρεάλ με τη Βαγιεκάνο

Εντυπωσιακή η Βιγιαρεάλ, συνέτριψε στο «Μαδριγάλ» με 4-0 τη Ράγιο Βαγιεκάνο στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 37ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο με τους Ούτσε (22΄) και Σοριάνο (42΄) και ολοκλήρωσε το έργο του στο δεύτερο ημίχρονο με τους Περέιρα (55΄) και Κόστα (64΄).

Ένα λεπτό πριν το 4-0 οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Αρμπίγια, όμως αυτό ελάχιστα επηρέασε την εξέλιξη του αγώνα καθώς στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πάτησαν «φρένο».