Τετάρτη, 19 Μαρτίου 2014 22:44

Βόλεϊ: Ο Παναθηναϊκός πέρασε με νίκη από το Μαρκόπουλο

Ο Παναθηναϊκός αιφνιδιάστηκε από το Μαρκόπουλο και βρέθηκε να κυνηγά την ανατροπή του σκορ στα Μεσόγεια αλλά η συνέχεια ήταν η αναμενόμενη, αφού οι σαφώς ανώτερες (και πλήρεις) «πράσινες» έφτασαν στην κατάκτηση των επόμενων τριών σετ και στη νίκη με 3-1, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 19ης αγωνιστικής.

Το Μαρκόπουλο είχε σταθερά το προβάδισμα στο πρώτο σετ, το οποίο πήρε στις λεπτομέρειες, μετά και τα 10 αντίπαλα λάθη, ενώ στο δεύτερο οι ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο ως το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ. Σε εκείνο το σημείο οι φιλοξενούμενες απέκτησαν διαφορά και ισοφάρισαν, ενώ έκαναν την ανατροπή στο 3ο, όταν το Μαρκόπουλο προηγήθηκε με 21-18, αλλά χάρις στα σερβίς της Βασιλαντωνάκη με ένα 2-7 κατάκτησαν το σετ και στη συνέχεια έφτασαν άνετα στη νίκη.