Παρασκευή, 14 Μαρτίου 2014 10:15

NBA: Στόχος η πρώτη θέση για Οκλαχόμα

Η Θάντερ κατατρόπωσε τους Λέικερς φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη στην έδρα της με 131-102 και διατήρησε τη διαφορά της μίας νίκης που τη χωρίζει από την πρωτοπόρο της δυτικής περιφέρειας και του NBA ομάδα του Σαν Αντόνιο.

Ο Κέβιν Ντουράντ και ο Ράσελ Γουέστμπρουκ σκόραραν από 29 πόντους για τους γηπεδούχους, που δείχνουν να ανακάμπτουν μετά από μια σύντομη περίοδο... ύφεσης και στοχεύουν στην πρωτιά και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ.

Με ηγέτη τον Μάικ Ντανλίβι, που πέτυχε 21 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο, οι Μπουλς επικράτησαν 111-87 του Χιούστον βάζοντας τέλος σε μια περίοδο συνεχών θετικών αποτελεσμάτων για τους Ρόκετς.

Η Ατλάντα βρέθηκε να χάνει σε μεγάλο διάστημα του αγώνα αλλά με τον Κάιλ Κόρβερ να μετρά τους 12 από τους 15 πόντους του στην τελευταία περίοδο επικράτησε 102-97 του Μιλγουόκι.

Όσον αφορά στους Μπακς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σκόραρε 5 πόντους (2/4 βολές, 1/4 τρίποντα), πήρε 4 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ κι έκανε ένα κλέψιμο σε 25:46 λεπτά συμμετοχής.