Κυριακή, 02 Μαρτίου 2014 18:16

Στη Μάντσεστερ Σίτι το Λιγκ Καπ Αγγλίας

Τον πρώτο τίτλο της χρονιάς στην Αγγλία πανηγυρίζει από σήμερα η Μάντσεστερ Σίτι, που κατάκτησε το Λιγκ Καπ επικρατώντας στον τελικό της Σάντερλαντ με 3-1.

Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 10ο λεπτό μετά το γκολ του Μπορίνι, οι «πολίτες» του Μανουέλ Πελεγκρίνι έφτασαν στην ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Γιάγια Τουρέ ισοφάρισε για τη Σίτι στο 55΄ κι ένα λεπτά αργότερα ο Νασρί έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, απέναντι στις σαστισμένες «μαυρόγατες».

Το... «κερασάκι» στη νίκη της Σίτι έβαλε ο Νάβας στο 90΄, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα για την ομάδα του, που έχει προκριθεί και στα προημιτελικά του Κυπέλλου, ενώ στο πρωτάθλημα βρίσκεται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με παιχνίδι λιγότερο.