Παρασκευή, 27 Δεκεμβρίου 2013 11:16

ΝΒΑ: Νίκες στην 2η παράταση για Πόρτλαντ και Ατλάντα

Μεγάλες νίκες, μετά από δύο παρατάσεις, πήραν το Πόρτλαντ και η Ατλάντα επί των ΛΑ Κλίπερς και Κλίβελαντ, στα παιχνίδια που έγιναν τα ξημερώματα στο ΝΒΑ.

Την 24η νίκη τους σε 29 αναμετρήσεις πανηγύρισαν οι Μπλέιζερς με 116-112 επί των Κλίπερς και πλέον, έχουν την καλύτερη επίδοση στο κορυφαίο πρωτάθλημα του κόσμου.

Με καλάθι του Τιγκ στην εκπνοή της 2ης παράτασης οι Χοκς πανηγύρισαν τη νίκη με 127-125 επί των Καβαλίερς. Ο παίκτης που είχε στείλει το ματς και στην δεύτερη παράτασημε το σουτ τριών πόντων που πέτυχε, ήταν αυτός που με συνολικά 34 πόντους, οδήγησε τα «γεράκια» στη μεγάλη επιτυχία μακριά από την έδρα τους.

Το Χιούστον επιβλήθηκε με 100-92 του Μέμφις, με τον Κώστα Κουφό να τελειώνει τον αγώνα με 5 πόντους για τους Γκρίζλις (1/2 βολές, 2/5 δίποντα), 11 ριμπάουντ και μία ασίστ σε συνολικά 23 λεπτά συμμετοχής.

Τέλος, το Σαν Αντόνιο πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Ντάλας με 116-107.