Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου 2013 23:49

Ιταλία: Η Νάπολι «ξέσπασε» στην Ίντερ

Τέσσερις ημέρες μετά τον αποκλεισμό της από τη συνέχεια του Champions League, η Νάπολι «ξέσπασε» στην Ίντερ, την οποία νίκησε με 4-2 στο «Σαν Πάολο», στο προτελευταίο χρονικά ματς της 16ης αγωνιστικής της Serie A.

Καταιγιστικός ήταν ο ρυθμός στο πρώτο μέρος, διάστημα στο οποίο οι «παρτενοπέι» προηγήθηκαν με 3-2. Ο Ιγκουαΐν στο 9΄ άνοιξε το σκορ, αλλά στο 35΄ ο Καμπιάσο έφερε το ματς στα ίσια. Τέσσερα λεπτά μετά ο Μέρτενς έκανε το 2-1 και στο 41΄ ο Τζεμαΐλί ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1. Οι «νερατζούρι» στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ξαναμπήκαν στο ματς με το γκολ του Ναγκατόμο.

Την «χαριστική βολή» στην ομάδα του Μιλάνου έδωσε ο Καγεχόν στο 81ο λεπτό.