Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου 2013 22:24

Βόλεϊ: Πρώτη ήττα του Ολυμπιακού στα Βριλήσσια

Τα Βριλήσσια πήραν τη νίκη με 3-2 σετ στο μεγάλο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών με τον Ολυμπιακό, υποχρεώνοντας τις «ερυθρόλευκες» στην πρώτη εφετινή τους ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι νταμπλούχες Ελλάδας αν και βρέθηκαν πίσω στο πρώτο σετ (25-23), πήραν τα δύο επόμενα με 25-15 και 25-19), ωστόσο, οι γηπεδούχες ισοφάρισαν 2-2 (25-22) κι όλα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ. Εκεί, όπου με άσσο της Χαντάβα τα Βριλήσσια πήραν το 5ο σετ (15-12) και ταυτόχρονα τη μεγάλη νίκη.

Η ΑΕΚ που έκανε «περίπατο» με το Ρέθυμνο (3-0) ανέβηκε στην κορυφή με 25 βαθμούς, έναντι 24 του Ολυμπιακού και 23 των Βριλησσίων.