Κυριακή, 08 Δεκεμβρίου 2013 16:25

Ιταλία: Επιστροφή στις νίκες η Ρόμα

Μετά από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες η Ρόμα επέστρεψε στις νίκες. Η ομάδα της «αιώνιας πόλης» επικράτησε 2-1 της Φιορεντίνα, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Βασίλης Τοροσίδης συμπεριλήφθηκε στην αποστολή των «Ρωμαίων», αλλά έμεινε στον πάγκο σε όλο το 90λεπτο. Παρ' όλα αυτά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το «τρίποντο» και να διατηρηθούν σε κοντινή απόσταση από την πρωτοπόρο Γιουβέντους (40 έναντι 37).

Τα τέρματα των «τζιαλορόσι», πέτυχαν οι  Μαϊκόν και Ντέστρο, ένα σε κάθε ημίχρονο, ενώ για τους «βιόλα» είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Βάργκας (29΄).

Η Ρόμα τελείωσε το ματς με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Πιάνιτς με δεύτερη κίτρινη στο 88΄.