Δευτέρα, 02 Δεκεμβρίου 2013 20:29

Football League: Δεύτερη η Καλλιθέα

Ισόπαλο 1-1 έληξε το πελοποννησιακό ντέρμπι ανάμεσα στον Πανηλειακό και τον Παναιγιάλειο, συνάντηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνικής κατηγορίας.

Ουσιαστικά το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, όταν το συγκρότημα από το Αίγιο πήρε προβάδισμα στο 6ο λεπτό με τον Φλίγκο και οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 10΄ με τον Κωνσταντινίδη.

Νωρίτερα, η Καλλιθέα νίκησε τη Γλυφάδα με το ευρύ 4-1 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της κατάταξης. Τα τέρματα της νικήτριας σημείωσαν οι Καραλής (2΄, 31΄), Γκαλάν (8΄) και Χαϊκάλης (54΄), ενώ για τους γηπεδούχους είχε μειώσει ο Σκόνδρας στο 10΄.