Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2013 22:28

Βόλεϊ: Όγδοη ήττα ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός πήρε τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα της Α1, αλλά δεν απέφυγε την ήττα από τη Νίκη Αιγινίου (2-3) στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Πάλεψαν οι «πράσινοι» που βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν ισάριθμες, αλλά στο τάι μπρέικ οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και πανηγύρισαν τη νίκη με 15-12. Για το «τριφύλλι» ήταν η 8η σερί ήττα στο ξεκίνημα της σεζόν κι όσο συνεχίζεται αυτή η κατάσταση το έργο της παραμονής δυσκολεύει ακόμη περισσότερο.

Μεγάλο ντέρμπι έγινε και στο Ζηρίνειο, όπου η ΑΕΚ κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 της Κηφισιάς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με 1-0 και 2-1, αλλά η Ένωση βρήκε το κουράγιο να ισοφαρίσει και να πάρει το ματς στο πέμπτο σετ με 15-12.

Πολύ εύκολη, τέλος, ήταν η επικράτηση του Άρη επί της Παναχαϊκής στην Θεσσαλονίκη με 3-0 σετ.