Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου 2013 20:15

Football League: Ήττα της Κέρκυρας στη Θεσσαλονίκη

Σημαντική νίκη που του επέτρεψε να αναρριχηθεί βαθμολογικά (ένετος) πέτυχε ο Ηρακλής επί της πρωτοπόρου Κέρκυρας με 1-0 στο «Καυτανζόγλειο», στο τελευταίο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β΄ Εθνικής.

Το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού σημείωσε ο Γιάρολιμ στο 16ο λεπτό, υποχρεώνοντας τους φιλοξενούμενους στη δεύτερη ήττα τους στη διοργάνωση και πρώτη εκτός έδρας.

Στην Κατερίνη, ο Πιερικός αναδείχθηκε νικητής στο τοπικό ντέρμπι με τον Βατανιακό, επικρατώντας του τυπικά γηπεδούχου αντιπάλου του με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 με ισάριθμα γκολ του Μανίκα στο 5ο και 41ο λεπτό, ενώ ο Βατανιακός, που από το 48΄ έπαιζε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Κυπαρίσση, μείωσε στο 54ο λεπτό με τον Κωτσιόπουλο.