Σάββατο, 09 Νοεμβρίου 2013 23:52

Νίκη και τέταρτη θέση για Ίντερ

Στην τέταρτη θέση του καμπιονάτο ανέβηκε η Ίντερ μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Λιβόρνο στο «Τζουζέπε Μεάτσα», για τη 12η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι «νερατζούρι» του Βάλτερ Ματζάρι άνοιξαν το σκορ στο 30΄ με αυτογκόλ του Μπάρντι και διπλασίασαν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Ναγκατόμο.

Λίγο νωρίτερα η Κατάνια, με τον Παναγιώτη Ταχτσίδη βασικό, είχε πετύχει νίκη-«οξυγόνο» επί της Ουντινέζε στο «Άντζελο Μασιμίνο» με 1-0, χάρις στο γκολ του Μάξι Λόπες με πέναλτι, στο 30ο λεπτό.

Οι «φριουλάνι», πάντως, αδικούνται κατάφωρα από το αποτέλεσμα, αφού είχαν δύο δοκάρια και δεν τους δόθηκαν δύο «κλασικά» πέναλτι από τον διαιτητή Ντε Μάρκο.