Τετάρτη, 06 Νοεμβρίου 2013 23:22

Μπάσκετ: Ήττα στην Πόλη για τον Πανιώνιο

Δεύτερη συνεχή ήττα γνώρισε ο Πανιώνιος στον 8ο όμιλο του EuroCup, αυτή τη φορά από την Μπεσίκτας με 71-57 στην Κωνσταντινούπολη, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική στη διοργάνωση.

Η τουρκική ομάδα προηγήθηκε με 36-31 στο ημίχρονο, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΜακΚόλουμ με 11 σερί πόντους επέτρεψε στους «κυανέρυθρους» να ισοφαρίσουν σε 47-47 στο 28ο λεπτό.

Ο Αμερικανός γκαρντ, που σκόραρε συνολικά 22 πόντους, συνέχισε να απειλεί το καλάθι της Μπεσίκτας αλλά στην τελευταία περίοδο η τουρκική ομάδα έσφιξε την άμυνά της, περιόρισε τον Πανιώνιο στους 10 πόντους και τελικώς επικράτησε άνετα με το τελικό 71-57.