Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2013 17:38

Βόλεϊ: Ο Ολυμπιακός 3-0 τη Νίκη Αιγινίου

Επέστρεψε στις νίκες ο Ολυμπιακός, μετά την ήττα στη Σύρο. Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν με 3-0 σετ της Νίκης Αιγινίου, που παραμένει χωρίς επιτυχία στο πρωτάθλημα.

Το δεύτερο «τρίποντο» των Πειραιωτών ήρθε σχετικά εύκολα. Στα δύο πρώτα σετ η ομάδα του Δημήτρη Καζάζη δε συνάντησε καμία αντίσταση από τους φιλοξενούμενους, καθώς σε 24 και 26 λεπτά προηγήθηκε με 2-0 (25-18, 25-19).

Στο τρίτο η Νίκη έφτασε πολύ κοντά στο να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο ματς, καθώς βρέθηκε μπροστά με 22-19, 23-20 και 24-22, ωστόσο, ο Ολυμπιακός έκανε το 24-24 κι από κει και πέρα έφτασε στη νίκη με 31-29 σε 34 λεπτά.