Πέμπτη, 26 Σεπτεμβρίου 2013 23:47

Ίντερ για πρωτάθλημα

Η Ίντερ του Βάλτερ Ματσάρι είναι πολύ δυνατή και αν συνεχίσει έτσι, τότε θα διεκδικήσει επί ίσοις όροις το φετινό πρωτάθλημα στην Ιταλία.

Στο ντέρμπι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική στο καμπιονάτο οι «νερατζούρι» νίκησαν στο «Τζουζέπε Μεάτσα» τη Φιορεντίνα με 2-1, αφού χρειάστηκε να φτάσουν σε μεγάλη ανατροπή, έφτασαν στους 13 βαθμούς και ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση με Γιουβέντους και Νάπολι.

Η ομάδα του Βιντσέντζο Μοντέλα «πάγωσε» το μιλανέζικο γήπεδο, όταν άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Τζουζέπε Ρόσι στο 60ο λεπτό. Ο Εστεμπάν Καμπιάσο όμως έφερε το παιχνίδι «στα ίσα» δώδεκα λεπτά αργότερα, για να δώσει τη νίκη στο 83΄ ο Τσίτσερο Μορέιρα Τζόναθαν.