Κυριακή, 08 Σεπτεμβρίου 2013 21:09

Ήττα του Παναθηναϊκού από την Παναχαϊκή με 2-1

Η παρουσία των Πράνιτς, Ατζαγκούν δε βοήθησε τον Παναθηναϊκό, που ηττήθηκε 2-1 από την Παναχαϊκή σε φιλικό που έγινε στην Πάτρα.

Η κακή εικόνα των «πρασίνων» συνεχίστηκε και η βελτίωση που περίμεναν οι άνθρωποι του συλλόγου, μετά τις μεταγραφές που έγιναν, τουλάχιστον, δεν φάνηκε καθόλου στην αχαϊκή πρωτεύουσα.

Χωρίς πολλές φάσεις, με λάθη σε όλες τις γραμμές και προσωπικά (σ.σ.ο Κοτσόλης ευθύνεται και για τα δύο γκολ) ο Παναθηναϊκός απογοήτευσε. Οι «πράσινοι», πάντως, θα μπορούσαν να είχαν πάρει την ισοπαλία, αλλά στο 86΄ ο Αμπέιντ δεν κατάφερε να σκοράρει με πέναλτι.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου υστέρησε σημαντικά στο δημιουργικό κομμάτι, ενώ δεν είχε καθόλου φαντασία στο παιχνίδι της. Χωρίς να πατήσει στην περιοχή του Κοτσόλη και με δύο μακρινά σουτ από τους Σιτόε (12’) και Μπόζιτς (31’) η ομάδα του Καββακά προηγήθηκε με 2-0, ενώ ο Μουζακίτης μείωσε στις καθυστερήσεις για το «τριφύλλι».

Ο Ατζαγκούν έπαιξε σε όλο το 90λεπτο, ενώ ο Πράνιτς ξεκίνησε στην ενδεκάδα κι αντικαταστάθηκε στο 52΄ από το Νάνο.