Σάββατο, 31 Αυγούστου 2013 19:00

Αγγλία: Νίκη μετά... βασάνων για Σίτι, πρώτο τρίποντο για Νιούκαστλ

«Πενιχροί» από την άποψη της επιθετικής παραγωγής ήταν οι αγώνες που διεξήχθησαν σήμερα στο πλαίσιο της 3ης ημέρας στην πρέμιερ λιγκ, καθώς σε πέντε παιχνίδια σημειώθηκαν ισάριθμα γκολ.

Η Μάντσεστερ Σίτι δυσκολεύτηκε πολύ αλλά νίκησε στο «Έτιχαντ» τη Χαλ 2-0, με τέρματα των Αλβάρο Νεγρέδο στο 65ο λεπτό και Γιάγια Τουρέ στις καθυστερήσεις, ενώ με καταπληκτικό γκολ του Χατέμ Μπεν Αρφά στο 86΄ η Νιούκαστλ πέτυχε την πρώτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» της Φούλαμ με 1-0.

Με 1-0 νίκησαν επίσης η Νόριτς τη Σαουθάμπτον, χάρις στο τέρμα του Νάθαν Ρέντμοντ (68΄) και η Στόουκ Σίτι στην έδρα ,της Γουέστ Χαμ (82΄ Ζερμέν Πέναντ), ενώ ισόπαλη 0-0 έληξε η συνάντηση της Κάρντιφ με την Έβερτον.