Κυριακή, 04 Αυγούστου 2013 10:10

Στην Παρί Σεν Ζερμέν το γαλλικό Σούπερ Καπ

Ένα γκολ του Άλεξ, στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισε στην Παρί Σεν Ζερμέν το Σούπερ Καπ Γαλλίας, καθώς επέτρεψε στους πρωταθλητές να νικήσουν με 2-1 τη Μπορντό, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στην πρωτεύουσα της Γκαμπόν, Λιμπρβίλ.

Οι «Γιρονδίνοι» προηγήθηκαν στο 38΄ με τον Σαϊβέ και δεν απείχαν παρά μόλις μερικά λεπτά από το να ρίξουν «νοκ άουτ» την αντίπαλό τους. Στο 81ο λεπτό, όμως, ήρθε η ισοφάριση για τους Παριζιάνους με τον 18χρονο Ονζεντά, που έκανε ντεμπούτο στην Παρί έχοντας αντικαταστήσει λίγο νωρίτερα τον Παστόρε, για να έχει ο αγώνας το τέλος που προαναφέρθηκε.