Τετάρτη, 10 Ιουλίου 2013 23:07

Ήττα από Γάνδη για τους «πράσινους»

Με ήττα από τη Γάνδη ολοκλήρωσε τις «φιλικές» υποχρεώσεις του επί ολλανδικού εδάφους ο Παναθηναϊκός, ο οποίος έχασε 2-1 από το βελγικό συγκρότημα.

Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου έδειξαν ότι χρειάζονται ακόμη αρκετή δουλειά για να δέσουν ως ομάδα, ενώ ο τομέας που φάνηκε να υστερούν οι «πράσινοι» ήταν οι στημένες μπάλες, αφού δέχθηκαν και τα δύο τέρματα με κεφαλές, κατά τρόπο πανομοιότυπο.

Στο 37ο λεπτό ο Ντιόγκο έκανε το 1-0 ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ στο 52΄ ο Ζουγκάνοβιτς διπλασίασε με παρόμοιο τρόπο. Οι παίκτες του Παναθηναϊκού το μόνο που κατόρθωσαν στο εναπομείναν διάστημα ήταν να μειώσουν το σκορ στο 68ο λεπτό, με τον Γιαννιτσάνη.