Δευτέρα, 13 Μαΐου 2013 12:42

NBA: Το Γκόλντεν Στέιτ ισοφάρισε τους Σπερς

Πολύ σκληρό καρύδι αποδεικνύεται το Γκόλντεν Στέιτ για το Σαν Αντόνιο, με τους Γουόριορς να προβάλουν σθεναρή αντίσταση απέναντι στους Σπερς και να φτάνουν στην ισοφάριση, κερδίζοντας τον τέταρτο αγώνα, στην παράταση, με 97-87.

Οι «Πολεμιστές» έφτασαν στο 2-2 και έδωσαν σασπένς σε αυτή την ημιτελική σειρά της δυτικής περιφέρειας, αν και οι Τεξανοί προηγήθηκαν με διαφορά οκτώ πόντων (72-80) πέντε λεπτά πριν το τέλος, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και έστειλαν το ματς στην παράταση, όπου και επέβαλαν το ρυθμό τους.

Από τους νικητές ξεχώρισαν οι Μπαρνς (26 πόντοι, 10 ριμπάουντ), Τζακ (24) και Κάρι (22), ενώ από το Σαν Αντόνιο υπέρτεροι  ήταν οι «συνήθεις», ήτοι Τζινόμπιλι (21), Ντάνκαν (19) και Πάρκερ (17).