Κυριακή, 31 Μαρτίου 2013 17:59

Αγγλία: Πέρασε και από το «Βίλα Παρκ» η Λίβερπουλ

Η δουλειά του Μπρένταν Ρότζερς στη Λίβερπουλ έχει αρχίσει να αποδίδει καρπούς, με τους «κόκκινους» να εμφανίζουν τον τελευταίο καιρό δείγματα ομάδας με προσωπικότητα.

Στη μοναδική σημερινή αναμέτρηση της 31ης αγωνιστικής στην πρέμιερ λιγκ, οι «κόκκινοι» βρέθηκαν να χάνουν 1-0 από την Άστον Βίλα στο «Βίλα Παρκ», από το γκολ του Μπεντέκε στο 31ο λεπτό.

Με επίθεση διαρκείας στην επανάληψη, όμως, κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν με τον Χέντερσον στο 47΄ και στη συνέχεια να πάρουν και το τρίποντο, με πέναλτι του αρχηγού Στίβεν Τζέραραντ στο 60΄.

Με τη νίκη της η Λίβερπουλ πλησίασε την έκτη θέση και τη συμπολίτισσα Έβερτον στους 3 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Μπέρμιγχαμ παρέμεινε Τρίτη από το τέλος και εξακολουθεί να κινδυνεύει με υποβιβασμό.