Πέμπτη, 21 Μαρτίου 2013 11:55

NBA: Ποιος θα νικήσει το Μαϊάμι;

Ούτε το Κλίβελαντ κατόρθωσε να «φρενάρει» το Μαϊάμι, αν και είχε τη μεγάλη ευκαιρία για να βάλει τέλος στο απίστευτο σερί των 24 (πλέον) νικών που μετρά από τα ξημερώματα η Χιτ.

Με κορυφαίο τον Λεμπρόν Τζέιμς (25 πόντοι, 12 ριμπάουντ, 10 ασίστ), οι πρωταθλητές ανέτρεψαν τη διαφορά των 27 πόντων με την οποία βρέθηκαν να χάνουν την τρίτη περίοδο (67-40), επικράτησαν των Καβαλίερς 98-95 και έφτασαν στις 24 συνεχείς νίκες στο εφετινό πρωτάθλημα.

Με καλάθι στην τελευταία επίθεση της παράτασης ο Πάου Γκασόλ έδωσε τη νίκη με 90-89 στους Μέμφις Γκρίζλις επί της Οκλαχόμα, ενώ ανάλογη εξέλιξη και κατάληξη αλλά με πρωταγωνιστή τον Αντονι Ντέιβις είχε και ο αγώνας στη Νέα Ορλεάνη, όπου οι Χόρνετς επικράτησαν 87-86 της Βοστόνης.