Κυριακή, 10 Μαρτίου 2013 20:46

Ανοιχτοί λογαριασμοί για Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Κύπελλο

Σε επαναληπτικό αγώνα που θα διεξαχθεί στο «Στάμφορντ Μπριτζ» θα κριθεί ποια από τις Μάντσεστερ Γιουάιντεντ και Τσέλσι θα προκριθεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Στο «Θέατρο των Ονείρων» οι γηπεδούχοι έκαναν φανταστική εκκίνηση και μόλις στο 11ο λεπτό προηγήθηκαν με 2-0 (5΄ Ερνάντες, 11΄ Ρούνεϊ), απέναντι σε μια Τσέλσι που φαινόταν ότι θα κινδύνευε με συντριβή.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ εμφανίστηκε μεταμορφωμένη και με τους Αζάρ (59΄), Ραμίρες (68΄) έφτασε στην ισοπαλία και πήρε μικρό προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού.

Δεύτερος αγώνας θα χρειαστεί επίσης και για το ζεύγος Μίλγουολ-Μπλάκμπερν, που αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 στην έδρα της πρώτης.