Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012 21:17

Σούπερ Λίγκα: Δόξα Δράμας-Ατρόμητος 0-1

Ο εκπληκτικός φετινός Ατρόμητος συνεχίζει να μπαίνει σφήνα... στους μεγάλους, καθώς πήρε τη νίκη και στο εξ αναβολής ματς με τη Δόξα στο Καυτανζόγλειο (0-1) και πλέον καταλαμβάνει με 43 βαθμούς σε 24 ματς την τρίτη θέση της κατάταξης.

Ο Κώστας Μήτρογλους, ως συνήθως, ήταν ο ηγέτης και σκόρερ της ομάδας του Περιστερίου, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ στη συνάντηση για να φτάσει τα 13 φέτος στο πρωτάθλημα. Ο Έλληνας φορ ξεμπλόκαρε επιθετικά την ομάδα του στο 40', όταν μετά από πάσα του Μπρίτο κοντρόλαρε και με όμορφο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δαύκου.

Ο 23χρονος άσος θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά του οκτώ λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, όμως σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Δράμας δεν έκανε καλό κοντρόλ και σπατάλησε την ευκαιρίας.

Στο 75' ο Μήτρογλου έχασε την τελευταία ευκαιρία του Ατρομήτου στο παιχνίδι, όταν από καλή θέση σούταρε άουτ.

Κατώτερη των προσδοκιών η Δόξα έμεινε μακριά ακόμα και από την ισοπαλία σε ένα ματς, που ήθελε οπωσδήποτε τη νίκη για να συνεχίσει να ελπίζει στην παραμονή της.