Πέμπτη, 26 Ιουλίου 2012 23:36

ΠΑΟΚ: Ηττα από την Αϊντχόφεν στον φιλικό της Τούμπας

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από την Αϊντχόφεν 2-0, με τα γκολ των Ολλανδών να σημειώνονται από τους Τοϊβόνεν στο 28ο και Στρούτμαν στο 62ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ολοκλήρωσε τους φιλικούς του με ήττα, μια εβδομάδα πριν την έναρξη των υποχρεώσεών του για το Γιουρόπα Λιγκ με την Μπνέι Γιεχούντα. Η ολλανδική ομάδα ήταν καλύτερη και με σαφώς ανώτερο επίπεδο αγωνιστικής ετοιμότητας, ενώ «σημάδεψαν» και δύο φορές το δοκάρι του Γλύκου, με τους Μέρτενς στο 32ο λεπτό και Λενς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι, από την πλευρά τους, απείλησαν με τους Λίνο (54΄) και Σαλπιγγίδη (84΄), ο οποίος αποδοκιμάστηκε κατά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Μεταξύ των θεατών της αναμέτρηςη ήταν και ο τεχνικός της Φορτούνα Ντίσελντορφ, Νόρμπερτ Μέγιερ, προκειμένου να παρακολουθήσει τον Στέλιο Μαλεζά, τον οποίο ενδιαφέρεται να αποκτήσει.