Δευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2011 20:35

Α1 Βόλεϊ: Νίκη με 3-0 σετ του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα κατάκτησε σήμερα ο Ολυμπιακός, ο οποίος στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών, επικράτησε 3-0 σετ του ΠΑΟΚ, στο κλειστό του Ρέντη.

Ο Ολυμπιακός πήρε το πρώτο σετ, αν και βρέθηκε να χάνει 22-19. Με όπλο το μπλοκ οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν μπροστά 23-22, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε, αλλά με δύο συνεχόμενους πόντους οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 25-23 και προηγήθηκαν 1-0.

Με τη ψυχολογία από τον τρόπο που «γύρισε» το πρώτο σετ, ο Ολυμπιακός έκανε «περίπατο» στο δεύτερο το οποίο πήρε με 25-18, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να βρουν τους «εύκολους» πόντους και τις περισσότερες φορές οι επιθέσεις τους να σταματούν στο πολύ καλό μπλοκ των «ερυθρόλευκων», κυρίως απέναντι στον Αρμενάκη.

Κυρίαρχος ήταν ο Ολυμπιακός και στο τρίτο σετ, το οποίο πήρε σχετικά εύκολα με 25-20.