Κυριακή, 05 Σεπτεμβρίου 2010 17:55

Ήττα της Εθνικής βόλεϊ στα μπαράζ για το Ευρωπαϊκό

Την ήττα με 3-1 σετ από την Τουρκία στην ¶γκυρα γνώρισε η Εθνική βόλεϊ των ανδρών στα μπαράζ των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Πλέον για να καταφέρει το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να πάρει το εισιτήριο για τα τελικά θα πρέπει στη ρεβάνς στο Ηράκλειο της Κρήτης στις 12 Σεπτεμβρίου να επικρατήσει με 3-0. Σε περίπτωση που το ματς έρθει 3-1, θα μετρήσει η διαφορά των πόντων.

Πάντως, αν η Εθνική επαναλάβει την εμφάνιση της ¶γκυρας, πολύ δύσκολα θα έχει πιθανότητες πρόκρισης. Στο σημερινό παιχνίδι οι Τούρκοι ήταν σαφώς ανώτεροι και προηγήθηκαν εύκολα με 2-0 σετ με 25-19 και 25-16. Η Ελλάδα αντέδρασε στο τρίτο, το οποίο και πήρε με 23-25, όμως οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί στο τέταρτο σετ, παίρνοντάς το με σκορ 25-13.