Τετάρτη, 22 Ιουλίου 2009 23:06

Καλό ποδόσφαιρο από Πανιώνιο

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης, παρουσίασε καλό πρόσωπο κόντρα στη Σιντ Τρουίντεν και κέρδισε με σκορ 2-1, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Σκόρερ για τους «κυανέρυθρους» ήταν οι Μπάλαμπαν και Όμο. Κορυφαίοι για την ομάδα του Εμίλο Φερέρα οι Σκούφαλης, Μπάλαμπαν και Εστογιανόφ.

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και ευτύχισε να προηγηθεί στο 15ο λεπτό, όταν ο πολύ καλός Ρεκόμπα έβγαλε σέντρα την οποία εκμεταλλεύτηκε ο Μπάλαμπαν και νίκησε τον Μιλονέτ.

Η «απάντηση» ήρθε τρία λεπτά αργότερα για την Σεντ Τρούιντεν με τον Βίλμετ, ενώ στο 24’ το δοκάρι σταμάτησε προσπάθεια του ¶πελταν.

Οι Νεοσμυρνιώτες πέτυχαν ακόμη ένα γκολ, στο 82ο λεπτό με τον Όμο και έφυγαν από το γήπεδο ικανοποιημένοι από αποτέλεσμα και εμφάνιση.

Για την ομάδα του Πανιωνίου αγωνίστηκαν: Μπέλιτς, Μανιάτης, Γουέλιγκτον, Όμο, Σκούφαλης, Μπαλαμπάν (84’ Λουκίνας), Ρεκόμπα (46’ Κοντοχρήστος), Εστογιάνοφ (88’Αναστασόπουλος), Κουμορτζί, Σιόβας, Νικόλαου.