Σάββατο, 13 Δεκεμβρίου 2008 19:03

Γκέλα Ολυμπιακού 1-1 στη Λάρισα

Η παράδοση διατηρήθηκε και ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τη Λάρισα καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την τοπική ομάδα στο Αλκαζάρ.

Ο αγώνας είχε ρυθμό ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να προηγηθούν στο σκορ.

Οι "ερυθρόλευκοι" προηγήθηκαν με γκολ του Μπελούτσι στο 52ο λεπτό, ενώ για τους γηπεδούχους ισοφάρισε στο 74' ο Σολάνο, ο οποίος μάλιστα αποβλήθηκε μετά τον πανηγυρισμό του, απόφαση που προκάλεσε την έντονη αντίδραση των γηπεδούχων.

Οι συνθέσεις:

ΛΑΡΙΣΑ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Κοτσόλης, Βενετίδης, Νταμπίζας, Σολάνο, Πάρα Φακούντο, Σαρμιέντο, Φωτάκης (60΄ Τσίγκας), Ααράμπ (73' Ρομπέρ), Ιγκλέσιας, Βέμπερ, Ζουράφσκι (77' Κυριακίδης)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Νικοπολίδης, Πατσατζόγλου, Ντομί (62΄ Πάντος), Όσκαρ (85' Κοβάσεβιτς), Ντιόγκο, Τζόρτζεβιτς (78' Λέτο), Ζεβλάκοφ, Ντουντού, Παπαδόπουλος, Μπελούτσι, Τοροσίδης.