Κυριακή, 07 Νοεμβρίου 2021 20:41

Η Γουέστ Χαμ λύγισε τη Λίβερπουλ

Η Γουέστ Χαμ πήρε τη νίκη στο Λονδίνο με 3-2 επί της Λίβερπουλ, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Premier League και με 23 βαθμούς ανέβηκε στη δεύτερη θέση της κατάταξης, μαζί με τη Μάντσεστερ Σίτι, στο -3 από την πρωτοπόρο Τσέλσι.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ πλήρωσε τα λάθη του Άλισον Μπέκερ, που έχει ευθύνη για δύο γκολ και υπέστη την πρώτη της ήττα φετινή σεζόν και την πρώτη μετά από 25 ματς! Η ομάδα του Λονδίνου προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με αυτογκόλ του Μπέκερ και η Λίβερπουλ ισοφάρισε με τον Αρνολντ στο 41΄.

Στη συνέχεια, όμως, η ομάδα του Ντέιβιντ Μόιες ήταν καλύτερη και πήρε την πρωτοπορία με 3-1 με τα γκολ των Φορνάλς (67΄) και Ζούμα (74΄), με τη Λίβερπουλ να μειώνει στο 84ο λεπτό με τον Ορίγκι.

Οι «κόκκινοι» έμειναν στους 22 βαθμούς, όμως ευτυχώς γι΄ αυτούς η Τσέλσι έχασε απρόσμενα δύο βαθμούς χθες και δεν ξεμάκρυνε.