Κυριακή, 04 Απριλίου 2021 18:10

Έχασε μεγάλη ευκαιρία η Τότεναμ

Την ευκαιρία να «πιάσει» την Τσέλσι στην 4η θέση της Premier League (είναι καλύτερη και στην ισοβαθμία με τους «μπλε») έχασε σήμερα (4/04) η Τότεναμ, μετά το 2-2 με την Νιουκάστλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» για την 30ή αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Μέχρι το 86ο λεπτό η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο είχε το προβάδισμα στο σκορ με 2-1 έναντι των «ανθρακωρύχων», που προηγήθηκαν στο 28΄ με τον Ζοέλινγκτον, αλλά μέσα σε διάστημα 5 λεπτών στη συνέχεια (30΄-34΄) ο Χάρι Κέιν έβαλε μπροστά τους «πετεινούς».

Τέσσερα λεπτά πριν από το 90΄ ο Γουίλοκ ισοφάρισε για τη Νιουκάστλ, μη επιτρέποντας στους Λονδρέζους να φύγουν νικητές από τον αγωνιστικό χώρο.

Στο ματς που άνοιξε την «αυλαία» του σημερινού προγράμματος, η Σαουθάμπτον αν και βρέθηκε στο πρώτο 30λεπτο να χάνει 0-2, κατάφερε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να νικήσει με 3-2 την Μπέρνλι, εξασφαλίζοντας, ουσιαστικά, την παραμονή της στην κατηγορία.