Σάββατο, 27 Φεβρουαρίου 2021 17:05

Super League 2: Ξανά στην κορυφή ο Ιωνικός

Ο Ιωνικός πέρασε νικηφόρα (1-0) από την έδρα των Χανίων, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής, αποτέλεσμα που έφερε την πειραϊκή ομάδα στην κορυφή της κατάταξης της Super League 2, με τον Εργοτέλη να έχει παιχνίδι λιγότερο.

Σκόρερ της ομάδας της Νίκαιας ήταν ο Κάστρο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ιωνικός έφτασε στους 21 βαθμούς με την έκτη νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ τα Χανιά παρέμειναν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη.

Να σημειωθεί πως οι Κρήτες έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 21΄ λόγω αποβολής του Κάρλος και ο Ιωνικός από το 70΄, όταν ο διαιτητής έδειξε κόκκινη κάρτα στον Τιεντσέ.

Στους άλλους δύο σημερινούς αγώνες, ο Διαγόρας ανέβηκε δεύτερος με 20 βαθμούς χάρη στη νίκη στη Ρόδο με 1-0 (19′ Κονέ) επί της ΑΕ Καραϊσκάκης, ενώ τα Τρίκαλα πήραν εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 (4΄ Γκίνης - 26΄ Ριζογιάννης) από τον ΟΦ Ιεράπετρας.