Τετάρτη, 17 Φεβρουαρίου 2021 19:28

Βόλεϊ: Εύκολο 3-0 του Ολυμπιακού με ΟΦΗ

Την ένατη φετινή νίκη σε δέκα αγώνες πρωταθλήματος και έβδομη συνεχή στο πρωτάθλημα της Volley League σημείωσε ο Ολυμπιακός και φτάνοντας στους 28 βαθμούς, οδηγεί την κούρσα.

Η ομάδα του Πειραιά επικράτησε του ΟΦΗ με 3-0 σετ σε 66 λεπτά, ενώ ο Δημήτρης Καζάζης έδωσε χρόνο συμμετοχής σχεδόν σε όλους τους αθλητές της αποστολής.

O Oλυμπιακός έλυσε το πρόβλημα της επίθεσης με την καλή μέρα του Εγκλεσκλανς, ο οποίος και σημείωσε 20 πόντους εκ των οποίων οι 3 ήταν από μπλοκ και 2 άσσοι.

Από εκεί και πέρα ο Καζάζης είχε την πολυτέλεια να δοκιμάσει πολλά και διαφορετικά σχήματα, ενώ στο 3ο σετ είχε βασικό πασαδόρο τον Δημήτρη Νικολάκη.

Ο ΟΦΗ προσπάθησε να κρατήσει την υποδοχή του για να οργανώσει το παιχνίδι του, εν μέρει το κατάφερε αλλά επιθετικά είχε πρόβλημα αποτελεσματικότητας (32%). Ο Ντράγκο ήταν κορυφαίος, σημειώνοντας και 5 πόντους από μπλοκ, ενώ ο Μαρκς πάλεψε αλλά μπλοκαρίστηκε.