Κυριακή, 07 Φεβρουαρίου 2021 16:12

«Τρίποντο» μετά από τρεις σερί ήττες για την Τότεναμ, στην επιστροφή του Κέιν στην ενδεκάδα

Ο Χάρι Κέιν επέστρεψε με γκολ στην ενδεκάδα της Τότεναμ και η ομάδα του στις νίκες μετά από τρεις διαδοχικές ήττες.

Οι «πετεινοί» με τον διεθνή επιθετικό στην ενδεκάδα τους επικράτησαν εντός έδρας με 2-0 της Γουέστ Μπρομ κι απέχουν τρεις βαθμούς από την 5η θέση που δίνει το ευρωπαϊκό «εισιτήριο».

Ο Άγγλος σταρ ξεπέρασε τον πρόσφατο τραυματισμό του, συνδυάζοντας με γκολ την επιστροφή του στο αρχικό σχήμα, δείχνοντας πόσο καθοριστικός είναι για το συγκρότημα του Ζοζέ Μουρίνιο. Στο 54ο λεπτό ο Κέιν έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, για να «σφραγίσει» το «τρίποντο», τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σον.

Ο Κέιν είχε αποχωρήσει με αναγκαστική αλλαγή στην εντός έδρας ήττα (1-3) από την Λίβερπουλ στις 28 Ιανουαρίου στο «Tottenham Stadium». Δεν είχε αγωνιστεί και στις αναμετρήσεις με Μπράιτον και Τσέλσι, στις οποίες οι «Σπερς» γνώρισαν την ήττα!