Παρασκευή, 29 Ιανουαρίου 2021 23:50

Δεν μπορεί αυτή η Τορίνο

Νέα απώλεια βαθμών για την Τορίνο στο «Ολίμπικο» του Πιεμόντε και μάλιστα απέναντι σε έναν αντίπαλο που τελείωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές.

Ο λόγος για τη Φιορεντίνα και την εναρκτήρια αναμέτρηση της 20ής αγωνιστικής στη Serie A (1-1). Οι «βιόλα» είδαν τον Καστροβίλι να αποβάλλεται στο 61΄, αλλά έξι λεπτά αργότερα άνοιξαν το σκορ με τον Ριμπερί.

Στο 72΄ αποβλήθηκε και ο Μιλένκοβιτς, αλλά ακόμη κι έτσι η ομάδα της Τοσκάνης κρατούσε το προβάδισμα ως το 88ο λεπτό.

Στο σημείο εκείνο όμως ο διεθνής στράικερ της «γκρανάτα», Αντρέα Μπελότι, πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τους γηπεδούχους, που παραμένουν οριακά εκτός της ζώνης υποβιβασμού.