Τετάρτη, 27 Ιανουαρίου 2021 23:57

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου με «τεσσάρα» η Γιουβέντους

Η απουσία του Κριστιάνο Ρονάλντο δεν επηρέασε τη Γιουβέντους, που σκοράροντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο νίκησε 4-0 τη ΣΠΑΛ στο Τορίνο και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Ίντερ σε «πρόωρο τελικό».

Το γκολ του Μοράτα με πέναλτι στο 13΄ και του Φραμπότα στο 33΄ ήταν αρκετά προκειμένου οι «μπιανκονέρι» να διαχειριστούν άνετα στη συνέχεια το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πίρλο έπαιξε στο... ρελαντί, αλλά ακόμη κι έτσι κατάφερε να πετύχει άλλα δύο τέρμτα, με τον Κουλουσέφσκι στο 78΄ και τον Κιέζα στο 90΄+4΄.