Δευτέρα, 18 Ιανουαρίου 2021 23:43

Με την... υπογραφή του Ζλάταν, η Μίλαν 2-0 την Κάλιαρι

Λες και δεν έλλειψε ποτέ από τη ενδεκάδα της Μίλαν ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς. Ο Σουηδός σταρ έβαλε δύο γκολ στην έδρα της Κάλιαρι, στην πρώτη του συμμετοχή στο αρχικό σχήμα των «ροσονέρι», οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη με 2-0 στην Σαρδηνία.

Ο τραυματισμός του μπορεί να τον κράτησε αρκετά μεγάλο διάστημα μακριά από τα γήπεδα, ωστόσο, είναι τέτοια η κλάση του Ζλάταν που ήταν σα να μην έλλειψε ποτέ!

Με δύο γκολ στο ξεκίνημα των ημιχρόνων (7΄ με πέναλτι και 56΄) «υπέγραψε» το «τρίποντο» της Μίλαν, η οποία διατηρήθηκε μόνη στην κορυφή της Serie A μετά από 18 αγωνιστικές.

Βασικός σε όλο το ματς με την φανέλα των γηπεδούχων ήταν ο Μπάμπης Λυκογιάννης, ενώ ο νεαρός μέσος Νίκος Μιχελής, βρέθηκε ξανά στον πάγκο των πρωτοπόρων του πρωταθλήματος της γειτονικής χώρας.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Σαλεμάκερς στο 74ο λεπτό, οκτώ λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο!