Τρίτη, 12 Ιανουαρίου 2021 22:34

Επιστροφή στις νίκες για τη Γρανάδα

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τη Γρανάδα, προκειμένου να βάλει τις βάσεις της νίκης, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής με την Οσασούνα (2-0).

Οι Ανδαλουσιάνοι επέστρεψαν έτσι στις επιτυχίες, μετά τη βαριά ήττα που γνώρισαν πριν από μερικά 24ωρα στο ίδιο γήπεδο, το «Νου΄ρβο Λος Κάρμενες», από την Μπαρτσελόνα (0-4).

Ο Σουάρες στο 22΄ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους το αυτογκόλ του Ερέρα έκρινε  τον αγώνα υπέρ των γηπεδούχων.

Για την ομάδα της Παμπλόνα η αποψινή ήταν η πρώτη ήττα μετά από τέσσερις συνεχείς ισοπαλίες, με τελευταία αυτή με τη Ρεάλ Μαδρίτης (0-0).