Δευτέρα, 30 Νοεμβρίου 2020 21:40

«Αγγλικός» αγώνας στη Ριζούπολη

Με ένα εξαιρετικό παιχνίδι ολοκληρώθηκε η 10η αγωνιστική στο πρωτάθλημα, που βρήκε Απόλλωνα Σμύρνης και Βόλο ισόπαλους 3-3 στη Ριζούπολη, σε ένα ματς που η γηπεδούχος «Ελαφρά Ταξιαρχία» είχε προηγηθεί 3-0.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με γρήγορο ρυθμό, χάθηκαν ευκαιρίες αλλά το σκορ άνοιξε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, με ανέλπιστο τρόπο καθώς η φάση αρχικά είχε ακυρωθεί ως οφ σάιντ.

Ο Χουχούμης μπήκε από αριστερά και γύρισε στον Τσιλούλη, που πλάσαρε στο δεύτερο δοκάρι. Η φάση στη συνέχεια εξετάστηκε στο VAR και το γκολ μέτρησε.

Στο 48΄, σε εκτέλεση κόρνερ ο Ιωαννίδης πήρε την κεφαλιά, οι παίκτες του Βόλου έδιωξαν ασθενώς και ο Ντομίνγκες διπλασίασε με σουτ, ενώ στο 54΄ ο Δημόπουλος ανέτρεψε τον Μπεντινέλι, ο Βραζιλιάνος εκτέλεσε το πέναλτι, ο Γκαραβέλης απέκρουσε αλλά στο ριμπάουντ ο Μπεντινέλι έκανε το 3-0 στο 55΄.

Κι ενώ θα περίμενε κάποιος κατάρρευση των φιλοξενούμενων, συνέβη το αντίθετο! Στο 60΄ ο Φεράρι σέντραρε από αριστερά και ο Δουβίκας με κεφαλιά μείωσε σε 1-3.

Στο 79΄ ο Νίνης εκτέλεσε κόρνερ, ο Ουάρντα πήρε την πρώτη κεφαλιά και στο δεύτερο δοκάρι ο Μπαρτόλο μείωσε στο ένα γκολ, για να ισοφαρίσει ο Κολόμπο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.