Τρίτη, 06 Οκτωβρίου 2020 20:45

«Φιλικό» 2-0 του Ολυμπιακού με τα Χανιά

Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 τα Χανιά σε φιλικό αγώνα σήμερα το απόγευμα στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν πολλές απουσίες, λόγω των διεθνών που έχουν ενσωματωθεί στις Εθνικές ομάδες τους, αλλά δεν είχαν πρόβλημα απέναντι στην ομάδα της Κρήτης.

Η πειραϊκή ομάδα πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ανοίγοντας το σκορ στο 22΄ με προβολή του Χασάν, ύστερα από προσπάθεια και το γύρισμα του Λοβέρα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 56ο λεπτό ο Σουντανί, με εξαιρετικό σουτ εκτός της περιοχής, που έστειλε την μπάλα να καταλήξει ψηλά στη γωνία των Χανίων.

Η εμφάνιση του Αλγερινού επιθετικού ήταν και το κέρδος του αγώνα για τον Πέδρο Μαρτίνς, αφού ο Σουντανί φάνηκε να έχει ξεπεράσει τη ρήξη χιαστών, που τον είχε κρατήσει εκτός γηπέδων για αρκετό καιρό.