Δευτέρα, 09 Μαρτίου 2020 18:54

«Τριάρα» του Απόλλωνα Σμύρνης στον Απόλλωνα Λάρισας

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, από τους Μαρκόφσκι στο 7΄ και Φατιόν στο 34΄, κι άλλο ένα στο δεύτερο με τον Πατράλη στο 73′, ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε 3-0 στη Ριζούπολη τον Απόλλωνα Λάρισας για την 20ή αγωνιστική της Super League 2.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» συνεχίζει μετά τη νίκη της να ακολουθεί τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννινα, ούσα στη δεύτερη θέση της κατάταξης με 42 βαθμούς έναντι 49 του «Άγιαξ της Ηπείρου». Στις καθυστερήσεις (90+3΄) αποβλήθηκε ο Φατιόν.

Σε άλλο παιχνίδι της Δευτέρας, ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να νικήσει στο Ηράκλειο την Δόξα Δράμας και να μπει στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας.

Οι δύο αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με τα τέρματα των γηπεδούχων να σημειώνουν ο Μπουρσέλης στο 22΄ με εκτέλεση φάουλ και ο Μπούσης με σουτ στο 83΄, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραρε δύο φορές ο Ρόβας με σουτ (22΄, 89΄).

Η 20ή αγωνιστική θα ολοκληρωθεί αύριο (Τρίτη 10/3) με το παιχνίδι Παναχαϊκή-Απόλλωνας Πόντου, που θα γίνει στη Ναύπακτο.