Παρασκευή, 20 Δεκεμβρίου 2019 21:50

Νίκη του Απόλλωνα Σμύρνης στην Πάτρα

Με απίθανη ανατροπή μέσα σε 5 λεπτά, ο Απόλλωνας Σμύρνης νίκησε 3-1 την Παναχαϊκή στην Πάτρα, στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 37΄ με το αυτογκόλ του Βιτλή, αλλά ο Αργεντινός Ιριτιέρ με δύο γκολ (το πρώτο με πέναλτι) στο 71΄ και 75΄ έβαλε μπροστά την «Ελαφρά Ταξιαρχία», ενώ ο Μαρκόφσκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ομάδα της Ριζούπολης έφτασε στους 20 βαθμούς, έναν λιγότερο από τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννινα που έχει παιχνίδι λιγότερο, ενώ το συγκρότημα της Πελοποννήσου έμεινε στους 15 και κατέχει την πέμπτη θέση.