Κυριακή, 03 Νοεμβρίου 2019 23:57

Μεγάλο «διπλό» η Λάτσιο στο «Μεάτσα»

Επτά λεπτά πριν το 90΄ ο Χοακίν Κορέα πέτυχε το γκολ με το οποίο η Λάτσιο «απέδρασε» με μεγάλο «διπλό» από το «Τζουζέπε Μεάτσα» επί της Μίλαν με 2-1, για την 11η αγωνιστική της Serie A.

Οι «Ρωμαίοι» είχαν προηγηθεί στο 25΄ με τον Ιμόμπιλε, αλλά τρία λεπτά μετά με το αυτογκόλ του Μπάστος, οι «ροσονέρι» έφτασαν στην ισοφάριση. Τελικά, όμως, δεν απέφυγαν ένα ακόμη αρνητικό αποτέλεσμα.

Την ισοπαλία με σκορ, 1-1, παραχώρησε η Φιορεντίνα στην Πάρμα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ζερβίνιο στο 40΄, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Καστροβίλι στο 67΄.