Δευτέρα, 26 Αυγούστου 2019 23:59

Πρεμιέρα με «τεσσάρα» για την Ίντερ

Η Ίντερ δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στη «νεοφώτιστη» Λέτσε, την οποία συνέτριψε 4-0 στο «Τζουζέπε Μεάτσα» ξεκινώντας εμφατικά στη φετινή Serie A.

Οι «νερατζούρι» πέτυχαν από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ανοίγοντας το σκορ στο 21΄ με τον Μπρόζοβιτς και διπλασιάζοντας τρία λεπτά αργότερα με τον Σένσι.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στην επανάληψη, με αποτέλεσμα ο Λουκάκου να «γράψει» το 3-0 στο 60΄ και ο Καντρέβα να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 84΄.

Η ομάδα της Απουλίας τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς στο 76ο λεπτό αποβλήθηκε ο Φαρίας.