Τετάρτη, 03 Ιουλίου 2019 20:36

Νέα «φιλική» ισοπαλία για τον Ολυμπιακό

Τρίτος φιλικός αγώνας του Ολυμπιακού και τρίτη ισοπαλία για τους «ερυθρόλευκους» στην Πολωνία, όπου πραγματοποιούν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους.

Το πειραϊκό συγκρότημα έμεινε στο 1-1 με τη Λέχια Γκντανσκ, μετά τις ισοπαλίες με Πογκόν (1-1) και Χάποελ Μπερ Σεβά (2-2), παίζοντας καλό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε να κυνηγάει την ανατροπή από το 69ο λεπτό, όταν ο Βόλσκι έγραψε το 0-1 ύστερα από λάθος του νεαρού τερματοφύλακα Σιαμπάνη που έκανε ντεμπούτο.

Τελικά οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς έφτασαν στο 1-1 με το γκολ του Γκερέρο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Σεμέδο συμμετείχε για 65 λεπτά και είχε θετική παρουσία, ενώ ήταν επικίνδυνος στις προωθήσεις του στις στημένες μπάλες.