Πέμπτη, 25 Απριλίου 2019 16:24

«Φιλική» νίκη του Ολυμπιακού με Λαύριο

Την ευκαιρία να «ξεμουδιάσουν» είχαν οι παίκτες του Ολυμπιακού παίζοντας φιλικό αγώνα με το Λαύριο στο ΣΕΦ, κεκλεισμένων των θυρών καθώς ήταν προπονητικού χαρακτήρα.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν διάθεση και το απέδειξαν φτάνοντας στη νίκη με 103-80, παίρνοντας διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο.

Μια διαφορά που έφτασε ακόμη και στους 30 πόντους στο 31ο λεπτό (80-30), με τον Γιώργο Πρίντεζη να επιστρέφει σε αγωνιστικό ρυθμό και να συμμετέχει στο πρώτο μισό.

Ο Μιλουτίνοφ τελείωσε το παιχνίδι με 24 πόντους, εκ των οποίων τους 20 πέτυχε σε 12 λεπτά, ενώ άλλους 18 πρόσθεσε ο Αγραβάνης στην επίθεση του Ολυμπιακού.

Για τους φιλοξενούμενους, που μόλις χθες ηττήθηκαν στην έδρα τους από τον Κολοσσό Ρόδου, στην επανάληψη των τελευταίων 31΄΄ του μεταξύ τους αγώνα πρωταθλήματος, πρώτοι σκόρερ ήταν οι Τόμας και Μπιούφορντ με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα.