Σάββατο, 13 Απριλίου 2019 22:08

Πόλο: «Βούλιαξε» τη Σπαντάου στο Βερολίνο ο Ολυμπιακός

Σε «προπόνηση» εξελίχθηκε για τον Ολυμπιακό ο αγώνας με τη Σπαντάου στο Βερολίνο, για τη 12η αγωνιστική του Β΄ ομίλου του Champions League Ανδρών.

Ο πρωταθλητής Ελλάδας συνέτριψε τους Γερμανούς με 11-3, σημείωσε την τέταρτη συνεχή νίκη και βρίσκεται ένα βήμα μακριά από την εξασφάλιση του εισιτηρίου για το final-8 του Ανόβερου.

Η Σπαντάου πρόβαλε αντίσταση μόνο στην πρώτη περίοδο, όπου ο Σταμ κατάφερε δύο φορές να απαντήσει στα γκολ των Γούνα και Μπούσλιε, ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Από εκεί και ύστερα, όμως, οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου κυριάρχησαν απόλυτα και ο Πάβιτς κράτησε απαραβίαστη την εστία του για σχεδόν 24 λεπτά.

Στο ίδιο διάστημα η ομάδα του σκόραρε 9 αναπάντητα τέρματα και εξασφάλισε με χαρακτηριστική άνεση τους τρεις βαθμούς.